Czerwony kapturek z wilkiemJesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Dostarcza nam ona wielu pomysłów, a przy tym stanowi źródło inspiracji w różnorodnych pracach plastycznych. Mając na uwadze ogromny potencjał tkwiący w naszych przedszkolakach zorganizowaliśmy wewnątrzprzedszkolny konkurs pt. „Jesienny spacer z moja baśniową postacią”.

Celem konkursu było:

 • propagowanie idei głośnego czytania dzieciom,
 • przybliżenie i zainteresowanie dzieci literaturą,
 • rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci poprzez prace plastyczne,
 • wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania,
 • odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.

Na konkurs wpłynęło 18 prac plastycznych wykonanych przez dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców. Wszystkie prace były piękne, oryginalne. Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Podziękowania kierujemy również do rodziców za zaangażowanie i współpracę.

O wynikach konkursu zdecydowało powołane w tym celu Jury, które wyłoniło następujących laureatów:

Kategoria dzieci 3 - 4 letnich

 • I miejsce – Weronika Gorecka
 • II miejsce – Dawid Rasiński
 • III miejsce – Ewelina Grys
 • Wyróżnienie: Antoni Kidacki, Pola Surowiec

Kategoria dzieci 5 letnich

 • I miejsce – Filip Dziedzic
 • II miejsce – Antonina Kopiec
 • III miejsce – Hanna Kmieć
 • Wyróżnienie: Lena Kania, Krzysztof Grys,  Amelia Paluch

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Uroczyste wręczanie nagród nastąpi 15 listopada 2022 r. podczas spotkania przedszkolaków z Kicią Kocią.

Sylwia Adamus