Przedszkolaki na tle wozu strażackiego

Telefony alarmoweWakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności oraz wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego tematem przewodnim, w drugim tygodniu dyżuru wakacyjnego w grupie Tygrysów były POJAZDY UPRZYWILEJOWANE.

Dzieci podczas całego tygodnia poznały służby ratunkowe. Przeprowadziliśmy pogadankę na podstawie opowiadania „Jak Wojtek został strażakiem”, dzieci opisywały skutki niebezpiecznych zabaw z ogniem. Brały udział w zabawach ruchowych, podczas których utrwaliły zasady ruchu drogowego. Miały możliwość przymierzenia munduru galowego strażaka, odwiedzili remizę strażacką, poznali wyposażenie remizy oraz wozu strażackiego, usłyszeli sygnały dźwiękowe. Zaznajomili się z atrybutami i zawodem policjanta, strażaka i ratownika medycznego. Na wcześniej przygotowanych planszach miały możliwość zapoznania się z numerami alarmowymi. Wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrażającej życiu

W przedostatni dzień przedszkola dzieci brały udział w wycieczce do kina Zorza w Rzeszowie na bajkę „Elfinki”, który sprawił im wiele radości.

Ostatni tydzień minął nam na wspólnych zabawach w sali i ogrodzie, spacerach i wycieczkach.

Życzymy wszystkim wielu wspaniałych przygód , ciekawych spotkań- do zobaczenia we wrześniu.

Zapraszamy do galerii !!!


Galeria zdjęć:

Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Tygrysy - te numery znamy
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13