Dzieci podczas głośnego czytania

29 września 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Rysunek, dzieci wokół książek i czytają jedną z nichW magiczny świat bajek w tym szczególnym dniu wprowadziły naszych milusińskich: była Pani Zofia Smagała – długoletni Dyrektor Przedszkola w Trzcianie oraz Pani Dorota Jędral z Biblioteki Publicznej w Trzcianie.

Wszystkie przedszkolaki świetnie sprawdziły się w roli słuchaczy, w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Następnie przyszedł czas na rozmowy, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie pracy plastycznej „ Szal Pni Jesieni”.

Był to wyjątkowy dzień, gdzie głośne czytanie miało wielką moc.

Pamiętajmy, okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Głośne czytanie
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13