Plakat filmu: Skąd się biorą snyDnia 24 czerwca przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę autokarową do kina Zorza w Rzeszowie na bajkę pt. „Skąd się biorą sny”.

Główną bohaterką bajki jest dziewczynka o imieniu Minna, która mieszka wraz z ojcem. Życie dziewczynki jest spokojne i nie wyróżnia się niczym specjalnym. Wszystko zmienia się pewnego dnia, w którym jej ojciec przyprowadza do domu swoją nową żonę wraz z jej córką. Nowa siostra Minny, Jenny szybko staje się jej największym problemem i koszmarem. Kiedy pewnego dnia Minna trafia do świata snów, poznaje stworki, które pokazują dziewczynce jak powstają sny. Minna wpada na pomysł, aby wystraszyć siostrę w jej własnym śnie, jednak kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli wkracza do snu, aby pomóc Jenny. Jaka przygoda czeka dziewczynki we śnie? Czy uda im się pogodzić i znaleźć wspólny język? Na te i inne pytania odpowiedziały sobie przedszkolaki po obejrzeniu bajki.

Celem wycieczki do kina było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki przedszkolaki mogły przeżywać radosne chwile, stwarzać sytuacje sprzyjające umacnianiu przyjacielskich i koleżeńskich relacji, okazywać sobie uprzejmość i serdeczność we wspólnym obcowaniu.

Po zakończonym seansie udaliśmy się do autokaru. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki , która wywarła na przedszkolakach ogromne wrażenie i z pewnością pozostanie w naszej pamięci.


Galeria zdjęć:

Z wycieczką do kina Zorza na film
Z wycieczką do kina Zorza na film "Skąd się biorą sny"
Z wycieczką do kina Zorza na film
Z wycieczką do kina Zorza na film "Skąd się biorą sny"
Previous Next Play Pause
1 2