Rysunek z policjanta z czerwonym lizakiem i dziećmiWe wtorek 27 czerwca 2023 r. w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Świlczy z/s w Trzcianie.

Tematem spotkania było przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, podczas zbliżających się wakacji, a także właściwego postępowania w sytuacjach mogących zagrażać naszemu zdrowiu i życiu.

Policjanci utrwalili z dziećmi zasady ruchu drogowego oraz w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Utrwalili, także zasady właściwego zachowania się nad wodą – w jakich miejscach należy zażywać kąpieli wodnych, kiedy nie należy wchodzić do wody, jak również nasz wypoczynek musi być zawsze pod opieką osób dorosłych. Funkcjonariusze poinformowali również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, zadawali wiele pytań. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy kolorowanki z wizerunkiem policjanta, następie wręczone zostało podziękowanie za przeprowadzenie ciekawych zajęć oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Dobrze, że tuż obok nas jest ktoś, kto dba o nasze bezpieczeństwo!

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Marta Dmytrów - Trala


Zapraszamy do galerii zdjęć:

Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantami
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6