Rysunek opiekunka z dziemiJuż od najmłodszych lat rozwijamy w dzieciach zamiłowanie do czytania - wspólnie oglądamy różne książki, głośno czytamy, zachęcamy dzieci i Rodziców do odwiedzania i pożyczania książeczek w bibliotece, organizujemy spotkania czytelnicze z udziałem zaproszonych osób oraz w bibliotece.

Rysunek opiekunka z dziemiW dniu 13 czerwca 2024 r. odbyły się zajęcia otwarte o charakterze czytelniczym dla Rodziców w grupie „Słoneczka” w ramach innowacji pedagogicznej pt. „W świecie baśni i bajek wszystko proste się staje”. Hasło tych zajęć było następujące: „Z KSIĄŻKĄ POZNAJEMY ŚWIAT”. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wzbogacanie wiedzy i przeżyć dzieci poprzez kontakt z literaturą dziecięcą; wdrażanie dzieci do przestrzegania książki, jako źródła przeżyć i emocji; kształtowanie percepcji wzrokowej i słuchowej oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej.

Zajęcia rozpoczęły się od zabawy ruchowej przy piosence pt. „Zabawa ze Słoneczkiem”. Dzieci wspólnie przedstawiły interpretację ruchową do wiersza pt. „Książeczka”( autor niezaznany). Zaprezentowano dzieciom wiele książek z różnych dziedzin pożyczonych z Gminnej Biblioteki. W zabawie dydaktycznej „O czym opowiadają książki?” zadaniem dzieci było dopasowanie różnych symboli przedstawionych na kartonikach do odpowiedniej książki z danej dziedziny czytelniczej. W kolejnej zabawie dydaktycznej „Pomieszane bajkowe postacie” oraz dzięki zagadkom „Postacie z dobranocek i znanych filmów animowanych” dzieci mogły utrwalić sobie wiadomości n/t głównych bohaterów różnych bajek i baśni.

Rodzice z dziecmiNie zabrakło również zabaw muzyczno- ruchowych do wybranych utworów muzycznych w kole oraz zabawy integracyjnej przy piosence „Podajmy sobie ręce”. Dzieci miały również możliwość zaprosić Rodziców do wspólnej zabawy ortofonicznej „Myszki i kotki” z wykorzystaniem ogonków długich i krótkich. Następnie dzieci wraz z Rodzicami mieli za zadanie doprowadzić w „labiryncie” bajkową postać do danego miejsca lub przedmiotu. Z zaciekawieniem każde dziecko układało swoje „bajkowe puzzle” z pomocą Rodziców. Na koniec zajęć wszyscy zostali zaproszeni do wykonania przy stolikach pracy plastycznej „ZAKŁADKI DO KSIĄŻKI”. Dla wszystkich była to nietypowa zakładka, bo ozdabiana darami przyrody- zasuszonymi roślinami z pięknych pól i łąk oraz elementami z kolorowego papieru, koralikami, cekinami. Podczas zajęć „Słoneczka” chętnie pracowały pod kierunkiem nauczyciela oraz ze zrozumieniem słuchały poleceń.

Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z Rodzicami to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za udział w zajęciach, wspólną zabawę, spędzony czas oraz za współpracę w tym roku szkolnym.

Małgorzata Drozd


Zapraszamy do galerii:

Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Zajęcia otwarte w Słoneczkach „Z książką poznajemy świat”
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17