Książki21 czerwca 2024r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia czytelnicze dla dzieci z grupy „Słoneczka” w Gminnej Bibliotece w Trzcianie. W związku ze zbliżającymi się wakacjami tematem zajęć były„Bezpieczne wakacje”.

Pani Dorota na początku spotkania zwróciła dzieciom uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku w różnych sytuacjach i miejscach. Podczas pogadanki uwrażliwiła na skutki beztroskich i nierozważnych zabaw, jak również zachowań w wodzie. Przybliżyła dzieciom istotę znajomości własnego imienia i nazwiskaw sytuacji zgubienia się i odpowiedniego zachowania podczas spotkania z obcą osobą.

Rodzina w biblioteceNastępnie przeczytano dzieciom bajkę pt. „Maks nie rozmawia z obcymi” SabineKraushaar, Christian Tielmann. Przygody Maksa należą do edukacyjnej serii książek dla dzieci „Mądra Mysz”, w skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, a także przybliżające najróżniejsze zawody książki „Mam przyjaciela…”.

Pracownicy biblioteki zaproponowali nam również ciekawą zabawęplastyczną „Meduza”. Zadaniem dzieci było ozdabianie papierowego talerzyka i przyklejanie gotowych elementów z kolorowej bibuły i papieru. Po tak owocnych zajęciach nie zabrakło również słodkiego poczęstunku na zakończenie zajęć.

Dzieci czytają książkiZajęcia czytelnicze za każdym razem w Gminnej Bibliotece były okazją do wspólnego spędzenia czasu w sposób twórczy i interesujący, ale przede wszystkim dostarczający wiele radości i doświadczeń. Podsumowując, zajęcia po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka nie jest tylko miejscem, gdzie można wypożyczyć książkę, ale jest również sympatycznym spotkaniem z książką.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Biblioteki w Trzcianie za ciekawe spotkania czytelnicze, za twórcze warsztaty oraz zapoznanie z codzienną pracą bibliotekarza.

Życzymy nieustającego entuzjazmu na co dzień oraz dalszych sukcesów.


Zapraszamy do galerii:

„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
„Słoneczka” w bibliotece
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21