Przedszkolaki przygotowują się do wakacji

Wakacje to oczekiwany czas przez dzieci jak i dorosłych . Jednak bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa nie zawsze kończą się szczęśliwie. By ustrzec dzieci przed niebezpieczeństwami zorganizowałyśmy cykl zabaw i zajęć na temat - BEZPIECZNE WAKACJE.

Celem zajęć było kształtowanie u dzieci nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach mogących wystąpić w okresie wakacji, integracja dzieci poprzez wspólne zabawy w sali i ogrodzie. Dzieci utrwalały i pogłębiały wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, obserwowały ruch uliczny podczas spacerów i wycieczek, słuchały wakacyjnych rad i przestróg na podstawie wierszy, plakatów, swobodnie wypowiadały się na temat wakacyjnych wędrówek i wyjazdów. Malowały na temat Wymarzone wakacje. Przeprowadzały doświadczenia i eksperymenty. Sporządzały listę najpotrzebniejszych rzeczy na wakacje. Śpiewały piosenki i bawiły się przy muzyce. Odwiedziliśmy również Bibliotekę ,dzieci wysłuchały wybranej bajki, odgadywały również bajkowe zagadki. Wszystkie dzieci zostały zachęcone przez bibliotekarkę do wypożyczania bajek i częstych odwiedzin.

Wakacyjny tydzień minął nam na wspólnych zabawach w sali i ogrodzie, spacerach i wycieczkach.

Tematy zajęć:

  1. Ulica nie jest do zabawy
  2. Wakacyjne rady
  3. Wymarzone wakacje
  4. Doświadczenia i eksperymenty
  5. Pakujemy walizki

Zapraszamy do galerii


Galeria zdjęć:

Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Wakacje w grupie Tygrysy
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11